Osoby cierpiące na zaburzenia związane z używaniem alkoholu mogą przyjmować następujące leki jakie przepisuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień w celu zmniejszenia głodu i objawów odstawienia, w tym:

Naltrekson: zapobiega działaniu receptorów opioidowych w mózgu, które wywołują satysfakcjonujące i euforyczne efekty, gdy osoba spożywa alkohol, i zmniejsza ryzyko nawrotu choroby. Chociaż nie jest skuteczny u wszystkich osób w trakcie rekonwalescencji, u niektórych osób ma znaczny wpływ na abstynencję, a dodatkowo ważne jest aby iść do miejsca takiego jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień.
Akamprozat lub Campral: Może to zmniejszyć długotrwałe objawy odstawienia, w tym bezsenność, lęk i ogólne poczucie nieszczęścia zwane dysforią. Ma to bardziej korzystny wpływ u osób z poważnymi zaburzeniami związanymi z substancjami i uzależnieniami.
Disulfiram lub Antabuse: Jest to lek zakłócający rozkład alkoholu, prowadzący do działań niepożądanych, w tym zaczerwienienia twarzy, mdłości i nieregularnego bicia serca, jeśli osoba w trakcie zdrowienia spróbuje spożyć alkohol. Działa odstraszająco na osoby, które mają wysoki poziom motywacji do powrotu do zdrowia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień.
Lekarze i specjaliści od rehabilitacji mogą przepisywać inne leki w celu leczenia innych możliwych schorzeń psychicznych, w tym depresji i stanów lękowych, które mogą być przyczyną lub skutkiem zaburzeń związanych z substancjami psychoaktywnymi.

Osoby objęte programami leczenia w miejscu takim jak prywatny ośrodek leczenia uzależnień powinny także zostać poddane testom na choroby zakaźne, które mogły powstać w wyniku sytuacji wysokiego ryzyka związanych z zaburzeniami uzależnieniowymi, takimi jak HIV, zapalenie wątroby i gruźlica. Insieme – prywatny ośrodek leczenia uzależnień zaprasza!