Teraz, gdy masz już swoją domenę gdy masz strony internetowe Gdynia, musisz ją „wskazać”, czyli skierować na komputer hosta, na którym będzie znajdować się Twoja witryna. Kod i treść Twojej witryny znajdują się gdzieś na serwerze. Serwer to tak naprawdę ulepszony komputer przeznaczony do Internetu i podłączony do niego. Firma będąca właścicielem serwera, na którym znajduje się Twoja witryna, jest hostem.

Czasami zdarza się, że ludzie mylą domeny i hosty. One nie są takie same. Musisz dokładnie wiedzieć, gdzie hostowana jest Twoja witryna i jak uzyskać do niej dostęp. Jeśli Twoja witryna internetowa byłaby osobą, nazwą domeny byłoby imię tej osoby, a hostem byłby jej szkielet i układ mięśniowy.

Gospodarz też jest naprawdę ważny. Powinieneś także upewnić się, że regularnie tworzona jest kopia zapasowa zawartości Twojej witryny, w innym miejscu niż serwery hosta, na wypadek, gdyby firmie hostingowej stało się coś złego, np. z powodu zawieszenia działalności. „Zdarza się. Nie pozwól, żeby ci się to przydarzyło – Twoje strony internetowe Gdynia mogą zniknąć.

Platformy technologii witryn i stron internetowych Gdynia!
Witryny są tworzone przy użyciu narzędzi — HTML, języków i platform. HTML – czyli Hypertext Markup Language – to przede wszystkim język „znakowania”. HTML mówi przeglądarce internetowej, jak wyświetlać elementy – po prostu tłumacząc kod na logiczną prezentację. Mówiąc najprościej, jeśli chcesz, aby jakiś tekst był pogrubiony, wstawiasz <b> przed tym tekstem i </b> po nim; wszystkie przeglądarki rozpoznają ten znacznik lub polecenie i wyświetlają ten tekst jako pogrubiony. Strony internetowe Gdynia w dobrej cenie – zapraszamy!